Baptista ifjúsági országos labdarúgó kupa
Példa cím
Példa alcím
BIOLK

Szabályok meccs közben

5+1-es csapatok játszanak, normál méretű labdával, műfüves pályákon (kivéve a teremtornát).
A stoplis cipő használata tilos! A hernyótalpas cipő a javasolt.

BEDOBÁS/BERÚGÁS
Ha az oldalvonalon kívül kerül a labda, a támadó csapat tagja bedobhatja vagy be is rúghatja a PARTVONALRÓL vagy KÍVÜLRŐL, de semmiképp sem belülről. Az ellenfél játékosa KÖTELES megadni neki az öt, azaz 5 méter távolságot ennek elvégzésére.

A KAPUS: hazaadást NEM foghatja meg, ha kigurítja csapattársának a labdát, annak MUSZÁJ elhagynia a büntetőterületet! Az első hiba után ismételhet, azután az ellenfél jön onnan közvetett szabadrúgással.
Gólt kidobásból NEM érhet el, ha a labda előtte már játékban volt, akkor kirúgással igen.
Az alapvonalat elhagyó labdát kézzel és lábbal is játékba hozhatja, akkor is, ha elhagyta a játékteret, akkor is, ha nem.
Amikor játékba hozza a labdát, átdobhatja a felezővonalon.

Kezezés után KÖZVETLEN a szabadrúgás! Ha a kezedet érte a labda, mondd be, nem kapsz kiállítást, legyünk keresztényekhez méltóan becsületesek!
– Szabadrúgás elvégzésekor az öt métert, a szöglet esetén is a kellő (az ötös vonala) távolságot adjuk meg!
Középkezdést már hátrafelé is lehet kezdeni, az ellenfél csapatának nem kötelező hagynia elvégezni a második passzt.
– A becsúszás csak szabad labdára engedélyezett. Vigyázzunk egymásra!

TOVÁBBJUTÁS
KÉT csapat pontazonossága esetén – sorrendben – az egymás elleni eredmény, a gólkülönbség, valamint a több szerzett gól számít. Ha nem az első helyért van pontazonosság, akkor az (előbb említettek után) az első ellen elért jobb eredmény dönt. Ha minden statisztika ugyanazt mutatja, akkor a BIOLK-koefficiens (előzetesen felállított erősorrend) dönt!

HÁROM csapat pontazonossága esetén minitabella dönt, azaz a negyedik (és az ötödik) csapat elleni eredmény kiesik! Ez esetben a döntési sorrend ugyanaz, mint két csapat esetén.

Ha azonos helyen végző, különböző csoportban szereplő csapatok közül kell eldönteni, melyik a jobb, akkor is a fentebb említett szempontok (több szerzett pont, jobb gólkülönbség, stb.) döntenek.

BÜNTETŐ
Szabálytalanság és szétlövés esetén is a HETES vonaláról kell elvégezni a lövést, ha nincs kijelölve, akkor a hatosról. Azokon a meccseken, amelyeknél olyan csapatok lépnek pályára, amelyek még megnyerhetik az aranyérmet, és a rendes játékidő (valamint ha az idő engedi, hosszabbítás) után is döntetlen az állás, 5-5 lövés dönti el a találkozót! Minden más esetben elég 3-3-at elvégezniük a csapatoknak. A csapatok megegyezhetnek egymással, hogy csak 3-3-at lőnek, ha ezt jelzik a bírónak, és egyértelműen tisztázták a párbaj kezdete előtt.

KIÁLLÍTÁS
Ha játékvezető kiállít valakit két percre, az eltiltás lejártáig nem jöhet vissza, kivéve, ha gólt kap a csapata. Akkor kiegészülhet az emberhátrányban lévő együttes. A rendszeresen káromkodó, esetleg agresszív, durva viselkedést folytató játékost ki lehet tiltani akár a torna teljes időtartamáról. Erről bővebb részletek ITT!